top of page

IGP

​IGP: Video
WhatsApp Image 2020-10-02 at 16.21.34.jp

​Dasti "Sami" Alkorstara

​IGP: Image
WhatsApp Image 2020-10-07 at 23.56.43.jp

​Dasti "Sami" Alkorstara

​IGP: Image
WhatsApp Image 2020-10-07 at 23.56.41 (2

Sunny Vom Schioß Rügland

​IGP: Image
WhatsApp Image 2020-10-07 at 23.56.49.jp

Balou Od Petkovica

​IGP: Image

IGP

אז על מה IGP / Schutzhund?

הִיסטוֹרִיָה

IGP (בעבר נקראה הנפקה / שוץונד) הוא ענף ספורט אתגרי בן שלושה חלקים (מעקב, ציות והגנה), שתוכנן במקור כמבחן גזע עבור הרועה הגרמני, והפך לספורט פופולרי, וכן המשיך לתפקד. כמבחן גזע עבור מגדלי רועה גרמני מכובד רבים. מקורותיו של Schutzhund מבוסס בגרמניה. מדינות רבות ברחבי העולם מקיימות תחרויות לאומיות לבחירת חמשת המובילות מכל מדינה שייצגו את מדינתן בתחרות עולמית (WUSV) מדי שנה באוקטובר. 

Schutzhund פותחה כשיטה עיקרית לייצור כלבי רועים גרמניים ברמה העליונה. מייסד גזע כלבי הרועים הגרמני שלנו, מקס פון סטפניץ, האמין כי בדיקות אלה נחוצות כדי להמשיך לייצר כלבים ברמת יכולת העבודה הגבוהה ביותר ולכרות את אלו שלא יכולים להתמודד איתם ממאגר הגנים.

Schutzhund תוכנן עבור הרועה הגרמני, אין ספק שהגזע הנפוץ ביותר המצטיין במבחן גזע / ספורט זה הוא קו העבודה של כלב הרועים הגרמני. גזעים עובדים אחרים כמו מלינואה מצטיינים גם הם ויש להם אליפות עולם משלהם (FMBB)! לקנדה יש ​​גם אליפות IGP אזרחי כל הגזעים באמצעות התאחדות כלבי העבודה הקנדיים כדי לבחור את חמשת הכלבים המובילים שייצגו את קנדה בכל שנה באליפות העולם ב- FCI.


הכשרה ובניית קשר


כשהוא מאומן כראוי, Schutzhund מספק זירה בה תוכלו ללמוד כיצד הכלב שלכם מגיב למצבים מלחיצים. הכלב גם לומד לשלוט על כונניו ולומד לציית לבעליו במצבים רבים. התוצאה היא כלב שמתנהג היטב. משך האימון ורוחבו עוזרים גם ליצור קשר הדוק ומגיב מאוד בין כלב למטפל.


גידול והדרכה של כלב השוצ'ונד שלך עם FIPO!

ישנן דרכים רבות לגדל ולאמן את כלבך לשוצ'ונד! התיאוריות והמתודולוגיות שלנו התפתחו במהלך השנים של למידה והתפתחות עקבית. על ידי אירוח סמינרים של Schutzhund מספר פעמים בשנה עם מאמנים מכל רחבי העולם המועדון שלנו גדל ללא הרף ואנו משפרים את כישורי המטפל והכלב שלנו.

המטרה שלנו ב- FIPO היא ליצור צוותים צלולים ובטוחים שכל החברים והכלבים שלהם משתפרים בהתמדה, אך גם נהנים. אנו רוצים לראות את חברינו מסוגלים להשיג תארים ולהתחרות עם עמיתיהם הקנדים באליפויות במועדון, באזור ובארצות. ומי יודע שאולי אחת הקבוצות שלנו תתמודד בינלאומי יום אחד!

תכונות שנמצאו בכלבי Schutzhund 


סיבולת וסיבולת

זריזות ועוצמה

מזג ועצבים (עד כמה הכלב מתמודד עם לחץ)

אומץ

אינטליגנציה

נאמנות מטפל

מבנה תקין 

רצון לעבוד

צפה בסרטון זה ב- Schutzhund!

כותרות IGP / Schutzhund


BH - מבחן ציות וטמפרמנט בסיסי (מבחן הכרחי להשגת כותרות הנפקה או כותרות חלק בהמשך)

IGP1 (SchI / IPO1) - רמה ראשונה

IGP2 (SchII / IPO2) - רמה שנייה

IGP3 (SchIII / IPO3) - רמה עליונה

G Pr1-3 (SchA / IPOA) - ציות והגנה בלבד

UPr1-3 - כותרות ציות נפרדות

FPr1-3 - כותרות מעקב נפרדות

IFH1,2, IGP FH - כותרות מעקב מתקדמות

AD - מבחן סיבולת (לסקר גזעים)

קלק - סקר גזעים


כיצד אוכל למצוא כלב מתאים?

כשאתה מחפש כלבלב או כלב עבור Schutzhund, כדי לשפר את הסיכוי שלך לכלב מגודל היטב עם מאפייני עבודה, חשוב שתבחר מגדל מכובד המתאמן באופן פעיל, מתחרה, מכותר ומציג / מגדל את כלביו ב- Schutzhund . במילים אחרות, קניית כלבלב או כלב ממגדל שההורים לשני המינים (ומספר דורות ברחבי היוחסין) הם בעלי כותרות עבודה (SchI-SchIII, IPO1-IPO3, IGP1-IGP3) ומראים דירוגים / סקר גזעים ( SG, V, Kkl) הוא הסיכוי הטוב ביותר להצלחה בספורט הנפלא הזה! 

אימון הגנה?

יש מי שחושב שאימון הגנה יהפוך את הכלב שלהם לאגרסיבי כלפי אנשים. באופן כללי, כלבים שלא היו אגרסיביים כלפי אנשים לפני כן לא הופכים לפתע לאגרסיביים לאחר אילוף Schutzhund.

אופי בסיסי של כלבים, סוציאליזציה ואימון משפיע על האם הוא יהיה תוקפני כלפי אנשים. גנטיקה של כלבים תגדיר האם יש לו האינסטינקטים המגנים והאומץ להגן על משפחתו. אילוף שוצ'הונד לא ישנה את האופי הבסיסי הזה, אלא ייתן לבעלים מושג כיצד הכלב שלהם יכול להגיב, וגם יאפשר לכלב להישאר בשליטתו של המטפל שלו. 

כותרות ומשפטים

מה הופך את שוצ'הונד לקשה וייחודי כל כך? ישנם שלושה שלבים נפרדים ושונים מאוד. במילים פשוטות אנחנו מתאמנים, מתארים ומתחרים בשלושה ענפי ספורט נפרדים כאחד!

ישנן מספר רב של כותרות המייצגות דרגות עבודה קשות בהדרגה. לכל כותרת ישנן 300 נקודות זמינות (100 נקודות בכל אחד משלושת מרכיבי המעקב, הציות וההגנה). על מנת לקבל תואר, כלב חייב לרכוש בהצלחה לפחות 70 נקודות (70%) בכל שלב למשפט זה!

איך נראה כל שלב?


מעקב

עומק הקושי שונה בהתבסס על הכותרת שאליה עובדים, אך המעקב כולל את בדיקת יכולתו של הכלב לא רק לריח אלא גם ליכולתו להישאר מרוכזים מספיק כדי לעקוב אחר הריח ללא הסחת דעת או תסכול. זה גם מבחן עד כמה הכלב בטוח בעצמו ועד כמה הוא עובד מול המטפל שלו. מעקב אינו דבר שכלב יכול לבקש ממך להחזיק בידו במהלך! הכלב יידרש לזהות כראוי מאמרים (על ידי התראה באופן כלשהו כמו שכיבה על האובייקט או לידו) למטפל שלו שנותר על המסלול על ידי שכבת המסלול.


צִיוּת 

עבודת הציות היא ברמה גבוהה שנועדה לבחון את האינטליגנציה של הכלב, את הרצון לעבוד ולרצות את המטפל שלו, את היכולת שלו לקבל הוראות מהמטפל שלו ואת היכולת שלו לעבוד תחת לחץ (להתגבר על אנשים אחרים, במהלך רעשים כמו יריות וכד ') עבודת הציות כוללת עבודות עקב, עבודות אחזור (כולל מעבר למכשול מסגרת A), נזכרת, שליחת הזמנות, שהייה, יחד עם עבודה הקשורה לתפקיד כמו עמידה, ישיבה ושבת. חשוב שהכלב יהיה עובד מאושר ויתעניין 
במה שהוא עושה.

הֲגָנָה 

זה הכי לא מובן משלושת שלבי האימונים. במהלך אימון ונגרר חייב להיות 'עוזר' שיעשה עבודות מיגון. במהלך משפט הכלב נדרש לאתר את העוזר כשהוא מוסתר ולהחזיק אותו שם למטפל. כאשר העוזר מנסה להימלט או מאיים על הכלב או המטפל, הכלב צריך לתפוס את העוזר באופן פעיל על ידי נשיכת שרוול הנשיכה. כלב חייב להיות מספיק בטוח בעצמו וחזק מספיק מבחינה נפשית כדי להתמודד עם עבודה זו, אך עליו להיות רגיש גם לפקודות המטפלות ולשחרר את השרוול כשתתבקש.  

​IGP: Text
​IGP: Pro Gallery
​IGP: Text
bottom of page